رنگ لنز و راهنمای انتخاب

راهنمای انتخاب رنگ لنز مناسب شما

راهنمای انتخاب رنگ لنز مناسب شما

قبل از استفاده از لنز زیبایی برای چشم هایتان حتما ابتدا به یک اپتومتریست مراجعه نمایید تا سلامت چشم خود را از هر نظر بررسی کنید، اگر دچار عارضه های بینایی مانند دوربینی یا نزدیک بینی هستید حتما بر اساس نسخه ای که برای چشمتان  تجویز شده لنز مناسب خود را تهیه نمایید و اگر هم چشمانتان در سلامت کامل بود و  پزشک اجازه استفاده از لنز را به شما داد آنوقت می توانید با توجه به رنگ پوست ، مو و چهره خود لنز رنگی مناسب خود را تهیه نمایید .

– سعی کنید رنگهای مختلف لنز را امتحان کنید تا بهتر بتوانید رنگ لنز مناسب برای چهره خود انتخاب کنید .

– پس از آنکه اطلاعات لازم را در مورد لنز بدست آوردید ، انتخاب خود را به دو گزینه محدود کنید . با قرار دادن همزمان این دو رنگ لنز رنگی در چشم خود روبروی آینه بایستید و آنها را با هم مقایسه کنید و ببینید کدام یک بیشتر با ترکیب رنگ پوست، مو و چهره شما هماهنگ است . سعی کنید هنگامی که این کار را انجام می دهید یک چشم خود را ببندید چرا که این کار تصویر دقیق تری از لنز مورد مقایسه به دست می دهد .

– لنز رنگی را در شرایط نوری مختلف امتحان کنید تا ببینید که لنز مورد نظر شما در نور پردازی های مختلف چگونه به نظر می رسد. مثلا به نقاط دارای سایه بروید تا در شرایط نور محدود تاثیر لنز رنگی را روی چهره خود ببینید .

– خیلی از خانم ها در انتخاب رنگ لنز خود دچار مشکل میشوند زیرا اعتقاد دارند که رنگهایی که از پیش برایشان تعریف شده برایشان مناسب است و به همین علت اکثر اوقات از رنگ پوست و مویشان چشم پوشی می کنند در صورتی که این صحیح نیست و هر پوستی با رنگهای خاصی تناسب دارد که جذابیتش را بیشتر می‌کند .

– باید در انتخاب رنگ لنز خود دقت زیادی داشته باشید زیرا لنز رنگی تاثیر زیادی در زیبایی صورت و چشم دارد ولی اگر رنگ لنز متناسب با چهره و پوست شما نباشد میتواند چهره تان را از حالت زیبای آن خارج کند .

– لنز رنگی روی افراد مختلف تاثیر متفاوتی دارد و این تفاوت تا حد زیادی به رنگ لنز رنگی که استفاده می کنید و ترکیب رنگ پوست و موی شما بستگی دارد .

– وقتی میخواهید لنز رنگی خود را انتخاب کنید این نکته را در نظر بگیرید که چه زمان و مکانی می خواهید از آن در چشم خود استفاده کنید، مثلا اگر می خواهید به صورت روزانه لنز رنگی را در چشم خود داشته باشید بهتر است که لنز  شما  رنگ طبیعی تری داشته باشد ( مانند لنز زیبایی سولوتیکا ساخت کشور برزیل ) و اگر می خواهید در مناسبت های خاص از لنز استفاده کنید می توانید از لنز کمی فانتزی تر استفاده کنید .

– اگر می خواهید با استفاده از لنز رنگ چشمتان طبیعی و خاص به نظر برسد و کسی به راحتی متوجه نشود که از لنزی استفاد کرده اید ، می‌توانید رنگ لنز را نزدیک رنگ چشم خودتان انتخاب کنید . مثلا برای چشم با رنگ قهوی ای تیره می توانید یک لنز  عسلی یا قهوه ای با رگه های سبز یا رگه های طلایی ( مانند لنز زیبایی دسیو ) بدون اینکه مصنوعی به نظر برسد انتخاب کنید .

– به تن سرد یا گرم پوست‌تان توجه کنید .

 چند روش برای پی بردن به گرمی و سردی پوست :

1. اگر رگهای روی ساعدتان به رنگ آبی باشد رنگ پوست شما سرد است و اگر به رنگی سبز باشد رنگ پوست شما گرم است .

2. موهای خود را به طور کامل از روی صورت و پیشانی خود جمع کنید اگر در رنگ پوستتان کمی زردی وجود دارد رنگ پوست شما گرم است و اگر احساس میکنید که در رنگ پوست شما تن های آبی وجود دارد رنگ پوست شما سرد است .

لنز رنگی به رنگ روشن به خصوص در خانواده قهوه ای برای پوست گرم مناسب تر است .

لنز به رنگ تیره به  خصوص در خانواده آبی برای پوست سرد مناسب تر است .

– قبل از خرید لنز رنگی حتما به گالری عکس آن توجه کنید 

در هنگام خرید لنز رنگی نکات زیر را در نظر داشته باشید :
برای چشم هایی که به رنگ قهوه ای روشن هستند رنگهای خیلی روشن ممکن است روی زمینه چشم شما نیز روشن باشد .
پیشنهای میکنیم در صورتی که زمینه چشم شما خیلی تیره و یا مشکی است از لنز های روشن تر بدون دور استفاده کنید و بدانید که رنگ لنز بر روی چشم شما کمی تیره تر از نمونه ها خواهد بود .
برای چشمانی که زمینه روشن دارند لنزهای رنگی خود را کاملا نشان می دهند و به همان رنگ دلخواه در می آیند . اگز رنگ چشم شما خیلی روشن است سعی کنید که از لنز با رنگ های یخی و خیلی روشن استفاده نکنید .
پیشنهاد میکنیم برای کسانی که رنگ زمینه چشمشان تیره و مشکی است از لنز رنگی روشن و ترجیحا بدون دور استفاده کنند . توجه داشته باشید که رنگ لنز رنگی بر روی چشم افرادی که زمینه چشمشان تیره است کمی تیره تر خود را نشان می دهد .

اگر رنگ پوست شما تیره و گندمی است بهتر است از لنز رنگی با رنگ بندی لایت تر مانند لنز عسلی، لنز سبز متوسط و لنز طوسی استفاده کنید . برای افرادی که پوست تیره دارند رنگهای یخی و خیلی روشن مناسب نمی باشد .
اگر رنگ پوست شما سفید و یا روشن است بهتر است از لنز با رنگ روشن مانند لنزهای آیس استفاده کنید . برای اینکه لنز رنگی بر روی چشم شما طبیعی به نظر برسد از لنزهای دور مشکی و برای اینکه لنز رنگی بر روی چشم شما روشن تر به نظر برسد از لنزهای بدون دور استفاده نمایید.

سوال دارید؟